Drahá Ava – Ilsa Madden Mills

Vychádza 1.6.2022, posielame od 2.6.2022

počet strán: 320

Ava má za sebou veľmi ťažké obdobie. Po tom, čo jej niekto nasypal niečo do nápoja počas jedného večierka, sa zobudí a nič si nepamätá. Ani to, ako ju niekto znásilnil. Ľudia okolo nej neveria, že hovorí pravdu. Podľa nich je klamárka, ktorá na seba chce upútať pozornosť. Ava sa po niekoľkých mesiacoch vracia späť do školy, úplne zmenená. Ešte stále neprišla na to, kto to urobil. V skrinke si však nájde list od tajného ctiteľa. Kto by to mohol byť? Určite je to niekto z partie futbalových hráčov – Žralokov – ktorá bola aj na osudnom večierku. Ale kto presne to je? A dozvie sa konečne, kto je tak veľmi ublížil? Čo ak je to ten istý človek?

ISBN: 978-80-8247-015-7

Drahá Ava – Ilsa Madden Mills

Stalo sa v lete – Tessa Bailey

Tessa Bailey – Stalo sa v lete

počet strán: 352

Piper Bellinger pochádza z bohatej rodiny a vždy má za pätami množstvo novinárov. Keď to však jedného dňa preženie a skončí vo väzení, pohár trpezlivosti jej nevlastného otca pretečie. Pošle ju do Westportu, kde na každom kroku stretáva kapitána Brendana, ktorý si myslí, že mimo Beverly Hills neprežije ani päť minút. Piper je však rozhodnutá, že nevlastnému otcovi dokáže, že nemá len krásnu tvár, ale vie sa postarať aj sama o seba.

ISBN: 978-80-8247-035-5

Stalo sa v lete – Tessa Bailey

Projekt snov – Lauren Asher

Prvý diel trilógie Dreamland.

Vychádza 31.3.2022

Príbeh o troch bratoch, vnukoch zakladateľa zábavného parku Dreamland. Keď starý otec zomrie, každému z vnukov zanechá podiel v miliardovej spoločnosti… za istých podmienok, ktoré musia splniť. Rowan musí pred radou firmy predstaviť plán, vďaka ktorému sa park zrenovuje a potom sa chce vo svojom živote pohnúť ďalej. Neráta s tým, že stretne Zahru, ktorá je jeho presným opakom. Keď sa dostane do jeho tímu vďaka tomu, že v opitosti omylom pošle návrh, v ktorom kritizuje najdrahšiu atrakciu, akú park má, roztočí tým kolotoč, ktorý zmení jej, aj Rowanov život. Naučí ho, že peniaze nie sú všetko?

Väzba: pevná bez prebalu

Počet strán: 320

ISBN: 978-80-8247-019-5

Projekt snov – Lauren Asher

Linda Kage – Cena za bozk

Je možné odolať zakázanému? A čo ak je tým zakázaným najpríťažlivejší muž, akého ste kedy stretli?

Nech si hovorí, kto chce, čo chce, som kráľovná nemožných vzťahov! Jasným dôkazom je to, že ma môj bývalý chcel zabiť a pritom ma „len“ zjazvil na krku a potom som sa musela presťahovať na druhý koniec krajiny a zmeniť si meno. Keď mi do života vpadne Mason Lowe, láska je u mňa na poslednom mieste. Ale tá chémia medzi nami, tá je neskutočná! Popiera všetku logiku! Keď som v jeho prítomnosti, cítim sa taká živá, ako nikdy predtým. Mohol by byť mojou spriaznenou dušou… Má to však jeden malý háčik. Je gigolo. Páni, ja si teda viem vybrať!

Väzba: pevná bez prebalu

Počet strán: 288

ISBN: 978-80-8247-003-4

Linda Kage – Cena za bozk

Krystal Sutherland – Zmiznutie sestier Hollowových

Vychádza 18.11.2022

Krystal Sutherland – Zmiznutie sestier Hollowových
počet strán: 256
väzba: pevná bez prebalu
ISBN: 978-80-8247-063-8

Iris Hollowová bola vždy zvláštna. Keď bola ona a jej sestry malé, na mesiac zmizli a stalo sa im
niečo, čo si presne nepamätajú, ale zanechalo to na hrdle každej z nich jazvu v tvare polmesiaca,
vlasy im zbeleli a oči sčerneli.
Iris sa poväčšine snaží vyhýbať problémom a správať sa nenápadne, na rozdiel od svojich sestier
Grey a Vivi, ale keď najstaršia Grey opäť záhadne zmizne, v jej živote sa začnú objavovať čudné
veci. Medzi inými aj muž s býčou lebkou na hlave a krvavými runami na trupe, ktorého vôňa jej
pripomína niečo známe. Iris v snahe vypátrať Grey prichádza na to, že jediný spôsob, ako
zachrániť svoju sestru, je rozlúštiť záhadu toho, čo sa im prihodilo ako deťom.
Čím bližšie k pravde sa Iris dostáva, tým je jej jasnejšie, že to niečo ukryté za záhadou ich
zmiznutia je temné a nebezpečné, a že jej sestra pred ňou po celé tie roky niečo skrývala.

Krystal Sutherland – Zmiznutie sestier Hollowových

Nero – Sarah Brianne (1.diel Made Men)

Vychádza 18.11.2022

Nero – Sarah Brianne

počet strán – 320

väzba: pevná bez prebalu

ISBN: 978-80-8247-031-7

Anotácia

Nero, najžiadanejší spomedzi všetkých na Legacy Prep, sa pripravuje zaujať miesto v rodine mafiánov.
Elle navštevuje Legacy Prep len vďaka štipendiu a je tá, do ktorej si každý trúfne kopnúť… doslova. Počas celého štúdia úspešne maskuje všetky modriny, pomliaždeniny a zlomeniny.
Elle jedného dňa po práci pri vynášaní odpadkov uvidí niečo, čo nemá… Zo strachu o svoj život sa o tom nikomu nezmieni a snaží sa ten obraz vymazať z hlavy.
Nero, jej rovesník, dostáva od rodiny (mafie) za úlohu zistiť, čo presne Elle videla. Stáva sa súčasťou jej života a rozohráva hru, ktorá neplánovane pohltí oba ich srdcia…

Nero – Sarah Brianne (1.diel Made Men)

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Hriešnych (1.diel)

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo.

Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie.

Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá…

Väzba: pevná bez prebalu

Verzia bez oriezky (obrázku na hranách knihy)

Počet strán: 320

ISBN: 978-80-8247-011-9

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Hriešnych (1.diel)

Spomienky na neho – Colleen Hoover

Vychádza 30.9.2022

počet strán: 320

Kenna Rowanová si päť rokov odpykala trest vo väzení za tragický omyl. Teraz sa vracia do mesta, kde sa medzitým všetko zvrtlo, a dúfa, že sa stretne so svojou päťročnou dcérou, ktorú nikdy ani len nezahliadla. Ukazuje sa však, že mosty, ktoré sa Kenne tou osudovou chybou podarilo spáliť, nie je možné opäť vystavať. Všetci v živote jej dcéry sú odhodlaní Kennu odstaviť bez ohľadu na to, ako veľmi sa snaží dokázať, že sa mýlia. Jediný človek, ktorý pred ňou úplne nezatvoril dvere, je Ledger Ward, majiteľ miestneho baru a veľmi dôležitý článok v živote malej Diem. Ak by však niekto zistil, ako sa Ledger pomaly stáva aj dôležitou súčasťou Kenninho života, riskoval by stratu dôvery tých, ktorí sú pre neho dôležití. Napriek tlaku si títo dvaja vytvoria vzťah, s ktorým však rastie aj riziko…
Podarí sa Kenne zbaviť tieňov minulosti a dosiahnuť odpustenie?

Spomienky na neho – Colleen Hoover

Twisted Love: Bezpodmienečná láska – Ana Huang

počet strán: 336

1.diel štvordielnej série Twisted

Alex Volkov je diabol s tvárou anjela, prekliaty minulosťou, ktorej sa nedá uniknúť. Tragédia, ktorá ho prenasleduje celý život, z neho spravila človeka ženúceho sa za úspechom a pomstou. V jeho vnútornom svete niet miesta pre lásku. Jedného dňa ho osud prinúti dávať pozor na sestru svojho najlepšieho priateľa a jeho tvrdé vnútro začína praskať, taviť sa… Zachváti ho požiar, ničiaci múry, ktoré si okolo seba vytvoril…

Ava Chen je slobodná duša, ktorá žije v zajatí nočných môr z detstva. Napriek svojej hroznej minulosti nikdy neprestala vnímať krásu okolo seba… vidí ju aj v srdci, ukrytom pod ľadovým povrchom muža, ktorého by nemala chcieť.

Je najlepší priateľ jej brata.
Je jej sused.
Je jej záchranou a pádom zároveň.

Toto sa nemalo nikdy stať. Ale stalo sa a prináša to odhalenia tajomstiev, ktoré môžu zničiť nielen ich dvoch, ale aj všetko, čo im je drahé.

Twisted Love: Bezpodmienečná láska – Ana Huang

Kosti v srdci – Colleen Hoover

Vychádza 22.5.2023

počet strán: 270

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí.

Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné.

Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.

Kosti v srdci – Colleen Hoover

Zmluva snov – Lauren Asher

Druhý diel trilógie Dreamland.

Vychádza 23.3.2023

Príbeh o troch bratoch, vnukoch zakladateľa zábavného parku Dreamland. Keď starý otec zomrie, každému z vnukov zanechá podiel v miliardovej spoločnosti… za istých podmienok, ktoré musia splniť.

Declan sa musí oženiť a splodiť dediča. Po tom, čo pred ním utečie jediná ochotná záujemkyňa, situáciu sa rozhodne zachrániť jeho asistentka Iris. Musí len prežiť tri roky manželstva, ale niekoľko stoviek miliónov by jej malo bohato vynahradiť manželstvo s chladným Declanom a oplodnenie in vitro ľahko vyrieši aj problém s dieťaťom.
Stanovia si pravidlá, ktoré nesmú za žiadnych okolností prekročiť. Pred verejnosťou však musia predstierať, že sú do seba zamilovaní. Čo sa však stane, keď začnú cítiť, že ich to k sebe priťahuje čoraz viac a manželstvo na papieri začne dostávať trhliny?

Väzba: pevná bez prebalu

Počet strán: 368

Zmluva snov – Lauren Asher

Twisted Games: Kráľovská hra – Ana Huang

Vychádza 23. marca 2023

počet strán: 416

Pevná väzba

2.diel štvordielnej série Twisted

Stoický, zádumčivý a arogantný bodyguard Rhys Larsen má dve pravidlá: 1) chrániť svojich klientov za každú cenu a 2) citovo sa neviazať. Nikdy. Ani raz nebol v pokušení porušiť tieto pravidlá… až kým neprišla…

Bridget von Ascheberg. Princezná, ktorá sa svojou tvrdohlavosťou vyrovná tej jeho a ukrýva v sebe oheň, ktorý jeho pravidlá mení na popol. Deň za dňom, kúsok po kúsku, prelamuje jeho obranu, až kým nenastane čas čeliť pravde, ktorú už nemôže poprieť: prisahal, že ju bude chrániť, ale jediné, čo chce, je Vziať si ju.
Pretože je jeho.
Jeho princezná.

Princezná Bridget je spútaná reťazami povinností a sníva o slobodnom živote. Keď však jej brat abdikuje, odrazu musí čeliť vyhliadke na manželstvo bez lásky a zasadnúť na trón, ktorý nikdy nechcela.

A zatiaľ čo sa orientuje vo svojej novej úlohe, musí zároveň skrývať túžbu po mužovi, ktorého nemôže mať.

Ich láska by mohla zničiť kráľovstvo… a znamenať pohromu pre oboch.

Twisted Games: Kráľovská hra – Ana Huang

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Prekliatych (2.diel)(bez oriezky)

Emilia cestuje po boku záhadného princa Wratha do Siedmich kruhov, kde ju čaká lákavý svet nerestí. Zaprisahala sa, že urobí všetko, čo bude v jej silách, len aby pomstila zbytočnú smrť svojej sestry Vittorie… aj keby sa mala vydať za samotného kráľa démonov, Pridea.
Najdôležitejšie pravidlo Hriešnych: Nedôveruj nikomu!
Vo svete, kde si princovia vrážajú navzájom dýky do chrbta, obklopená luxusom, dostávajúc pozvánky na večierky, sa Emilia cíti veľmi osamelo. Indície, ktoré by mali viesť k odhaleniu vraha Vittorie, sú protichodné a pochybuje aj o tom, že Wrathovi, svojmu spojencovi vo svete ľudí, môže dôverovať. Skrýva pred ňou svoju pravú, nebezpečnú tvár?
Emilia v tejto časti čelí skúškam, hľadá magické predmety, odhaľuje postupne stopy minulosti a snáď dostane aj odpovede, po ktorých tak veľmi túži.
Jedna sestra.
Dvaja hriešni princovia.
Nekonečný podvod so zmesou pomsty…
Vitajte v pekle.

Vychádza 22.5.2023

Väzba: pevná bez prebalu

Verzia bez digitálnej oriezky (obrázku na hranách knihy)

Počet strán: 368

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Prekliatych (2.diel)(bez oriezky)

Icebreaker – Hannah Grace

Vychádza 3.11.2023 (posielame po naskladnení)
Väzba: pevná bez prebalu
Počet strán: 416
Séria: Maple Hills, 1.diel

Krasokorčuliarka Anastasia Allenová celý život pracovala na tom, aby sa dostala do reprezentačného tímu USA. Trénuje od svojich piatich rokov, dostáva plné vysokoškolské štipendium vďaka miestu v korčuliarskom tíme Maple Hills a taký rozvrh, ktorý by rozplakal aj ľudí, ktorí na sebe neustále pracujú. Stassie prichádza vyhrať.

Nathan Hawkins nikdy nemal problém, ktorý by nedokázal vyriešiť. Ako kapitán tímu Maple Hills Titans vie, že zodpovednosť za udržanie hokejového tímu na ľade leží na jeho pleciach.

Keď jedno nedorozumenie spôsobí, že sa dva tímy musia podeliť o ľadovú plochu a Anastasiin partner sa následne zraní, Nate vymení hokejku za obtiahnuté oblečenie a prísneho trénera za ešte desivejšiu trénerku.

Obaja zisťujú, že sú k sebe pripútaní, ale keďže Anastasia nemá hokejistov rada, tak na tom nezáleží… však?

Icebreaker – Hannah Grace

Birthday Girl – Penelope Douglas

Zmena dátumu vydania Vychádza 24.11.2023 zasielame po naskladnení
Väzba: pevná bez prebalu
Počet strán: 416

Jordan je devätnásťročné dievča, ktoré pochádza z veľmi zlých rodinných pomerov. Dá sa dokopy so svojím najlepším priateľom, Coleom a začnú spolu bývať. Jordan chodí na vysokú školu, pracuje v miestnom bare a vo vzťahu je tou zodpovednou.
Počas jej narodenín, ju Cole nevyzdvihne z práce tak, ako mal. Rozhodne sa teda, že si zájde do kina a tam narazí na Pikea. Po príjemne strávenom čase sa ich cesty majú rozísť. Čoskoro však zistí, že Pike je Coleovým otcom.
Cole zapríčiní, že ich vyhodia z bytu a Pike im ponúkne, aby sa nasťahovali do domu k nemu.

Ako má Jordan vydržať v dome so svojím priateľom a jeho otcom, ktorý je dokonalým príkladom muža, ktorého by chcela?

Birthday Girl – Penelope Douglas

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Hriešnych s farebnou oriezkou (1.diel)

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo.

Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie.

Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá…

Väzba: pevná bez prebalu

S  oriezkou na troch hranách knihy

Dátum vydania knihy: 31.3.2022

Počet strán: 320

ISBN: 978-80-8247-011-9

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Hriešnych s farebnou oriezkou (1.diel)

Darling Venom – Parker S. Huntington

Vychádza 3.11.2023 zasielame po naskladnení.
Väzba: pevná bez prebalu
Počet strán: 576

Na Valentína som nemala byť na tej streche.
Nemal tam byť ani Kellan Marchetti, školský čudák.
Stretli sme sa na pokraji konca svojich životov.
Roztrhané nitky našich tragédií sa nejakým spôsobom zamotali
a zviazali do nepravdepodobného puta.
Spoločne sme sa rozhodli neskočiť a uzavreli sme dohodu, podľa
ktorej budeme jeden druhého kontrolovať na každého Valentína, až
kým sa neskončí škola.
V rovnakom čase.
Na tej istej streche.
Dve nepokojné duše.
Svoj sľub sme dodržiavali tri roky.
Počas štvrtého roka sa Kellan rozhodol a ja som sa musela vyrovnať s následkami.
Keď som si myslela, že sa náš príbeh skončil, začal sa iný.
Hovorí sa, že aj keď všetky príbehy lásky vyzerajú rovnako, chutia
inak.
Môj bol plný jedu, hanebný a poznačený šarlátovými jazvami.
Volám sa Charlotte Richardsová, ale môžete mi hovoriť Venom.

Darling Venom – Parker S. Huntington

Lore – Alexandra Bracken

zmena dátumu vydaniaVychádza 30.11.2023 zasielame po naskladnení
Väzba: pevná bez prebalu
Počet strán: predbežne 450

Hry začínajú, pôjde o život
Každých sedem rokov sa začína Agon. Ako trest za dávnu vzburu je deväť gréckych bohov prinútených chodiť po zemi v smrteľnej podobe, sú prenasledovaní potomkami dávnych rodov, ktorí bažia po smrti bohov a chcú sa zmocniť ich moci a nesmrteľnosti.
Lore Perseous utiekla z tohto krutého sveta po sadistickom vyvraždení svojej rodiny konkurenčným rodom a obrátila sa lovu na slávu chrbtom. Roky zaháňala akékoľvek myšlienky na pomstu voči mužovi – teraz už bohovi – zodpovednému za ich smrť.

Keď sa však v New Yorku začne konať ďalší lov, dvaja jeho účastníci ju požiadajú o pomoc: Castor, Lorein priateľ z detstva, ktorého považujú za dávno mŕtveho, a ťažko zranená Aténa, jedna z posledných pôvodných bohov.

Bohyňa ponúka spojenectvo proti ich spoločnému nepriateľovi a konečne aj spôsob, ako môže Lore navždy vynechať Agon zo svojho života. Jej rozhodnutie spojiť svoj osud s Aténou a znovu sa zapojiť do lovu, však bude mať svoju cenu – a nemusí stačiť na zastavenie nového boha, ktorý má moc zraziť ľudstvo na kolená.

Lore – Alexandra Bracken

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Prekliatych (2.diel) s oriezkou

Emilia cestuje po boku záhadného princa Wratha do Siedmich kruhov, kde ju čaká lákavý svet nerestí. Zaprisahala sa, že urobí všetko, čo bude v jej silách, len aby pomstila zbytočnú smrť svojej sestry Vittorie… aj keby sa mala vydať za samotného kráľa démonov, Pridea.
Najdôležitejšie pravidlo Hriešnych: Nedôveruj nikomu!
Vo svete, kde si princovia vrážajú navzájom dýky do chrbta, obklopená luxusom, dostávajúc pozvánky na večierky, sa Emilia cíti veľmi osamelo. Indície, ktoré by mali viesť k odhaleniu vraha Vittorie, sú protichodné a pochybuje aj o tom, že Wrathovi, svojmu spojencovi vo svete ľudí, môže dôverovať. Skrýva pred ňou svoju pravú, nebezpečnú tvár?
Emilia v tejto časti čelí skúškam, hľadá magické predmety, odhaľuje postupne stopy minulosti a snáď dostane aj odpovede, po ktorých tak veľmi túži.
Jedna sestra.
Dvaja hriešni princovia.
Nekonečný podvod so zmesou pomsty…
Vitajte v pekle.

Vychádza 1.6.2023

Väzba: pevná bez prebalu

Verzia s oriezkou (obrázkom na hranách knihy)

Počet strán: 368

Kerri Maniscalco – Kráľovstvo Prekliatych (2.diel) s oriezkou

Nevhodný návrh- Julia Quinnová

Tretí diel série o rodine Bridgertonovcov.

Benedict Bridgerton, druhý najstarší brat Bridgertonovcov, počas maškarného plesu svojej matky stretne dámu, ktorá ho očarí až tak, že na ňu nemôže prestať myslieť. Nepozná jej meno a tiež nikdy nevidel jej tvár. Jeho Popoluška má však svoje dôvody na to, aby ju nevypátral. Nájde Benedict lásku svojho života, ktorá nechce, aby vedel, kým v skutočnosti je?

 

Spoločenská sezóna roku 1815 je v plnom prúde, a hoci by si človek pomyslel, že všetci budú hovoriť
o Wellingtonovi a Waterloo, pravdou je, že témy rozhovorov sa od poslednej sezóny veľmi nezmenili,
sústreďujú na bežné spoločenské dianie.
Tak ako zvyčajne, sa nádeje debutantiek na uzavretie manželstva upínajú k rodine Bridgertonovcov,
predovšetkým na najstaršieho z nezadaných bratov, Benedicta. Možno nemá titul, ale jeho príťažlivá
tvár, výborná postava a tučná peňaženka to ľahko vynahradia. Naša autorka pri viac ako jednej
príležitosti začula, ako nejaká Ctižiadostivá matka hovorí o svojej dcére: „Vydá sa za vojvodu… alebo
Bridgertona.“
V súčasnosti pán Bridgerton nejaví záujem o mladé dámy, ktoré sa objavujú na spoločenských
podujatiach. Zúčastňuje sa takmer každého večierka, ale nerobí tam nič iné, iba pozoruje dvere,
akoby čakal na niekoho výnimočného.
Možno…
Na budúcu manželku?

Spoločenské noviny lady Whistledownovej, 12. júla 1815

 

Počet strán: 288

Väzba: pevná bez prebalu

ISBN: 978-80-973932-0-5

Nevhodný návrh- Julia Quinnová

Na ceste k sobášu – Julia Quinnová

Vychádza: 1. jún 2022

počet strán: 320

Gregory Bridgerton, na rozdiel od väčšiny svojich známych, verí v pravú lásku. Je presvedčený, že keď natrafí na ženu svojich snov, bude vedieť, že je to tá pravá. A určite na ňu natrafí. Až na to, že… Bola zamilovaná do iného. Najlepšia priateľka úchvatnej slečny Hermiony Watsonovej, vždy vecná lady Lucinda Abernathyová, sa ponúkne, že ju Gregorymu pomôže získať. Lucy sa však zamiluje. Do Gregoryho!

Až na to, že… Lucy je zasnúbená. A jej strýko nechce, aby zo zasnúbenia vycúvala, ani keď sa Gregory spamätá a uvedomí si, že práve Lucy, so svojím dôvtipom a slnečným úsmevom, mu rozbúchala srdce. A tak musí Gregory riskovať všetko, aby v momente, keď nadíde čas pobozkať nevestu, bol pri oltári ten, čo ju pobozká…

Na ceste k sobášu – Julia Quinnová

Bridgertonovci: A žili šťastne až naveky – Julia Quinnová

Vychádza: 30. septembra 2022

počet strán: 240

Ak sa tešíte na záverečný diel série Bridgerton a na to, čo sa stalo s našimi hrdinami po rokoch, 30.9.2022 prichádza kniha s epilógmi. Príbeh, ktorý dopĺňa hlavnú knihu každého zo súrodencov, ktorá už vyšla a navyše novela o samotnej Violet Bridgertonovej, v ktorej ju stretnete ešte ako dieťa a potom v rôznych etapách jej života. Je sa na čo tešiť.

Kedysi dávno vytvorila autorka historických románov rodinu…
Nie je to len taká hocijaká rodina.
Neodolateľná hlava rodiny so svojimi synmi a dcérami, ktorí tvoria dohromady osem súrodencov, plus netere, synovci, neopomenuteľný obézny pes Corgi…
Bridgertonovci. To nie je rodina. To je sila prírody.
Pri sledovaní osudov každého z nich sa čitatelia smiali, plakali, milovali ich.
A dožadovali sa viac zasypávajúc Juliu Quinnovú otázkami.
Čo sa dialo ďalej? Prečítal Simon niekedy otcove listy? Stali sa Francesca a Michael rodičmi? Kto nakoniec vyhral v Pall Malle? Našli sa tak dlho hľadané šperky?
Musí byť KONIEC naozaj koncom?
To, či sa všetko skončilo šťastne až na veky sa dozviete v knihe Bridgertonovci: Šťastne až naveky, kde nájdete osem epilógov a bonusový príbeh o samotnej múdrej a vtipnej Violet Bridgertonovej.

Bridgertonovci: A žili šťastne až naveky – Julia Quinnová

Spoznáš to z jeho bozkov – Julia Quinnová

Siedmy príbeh zo série Bridgerton – Spoznáš to z jeho bozkov

Predobjednávka – vychádza 28.2.2022

Zoznámte sa s naším hrdinom:
Gareth St. Clair sa ocitol v ťažkej situácii. Jeho otec, ktorý ho nenávidí, je rozhodnutý zruinovať majetok St. Clairovcov a aj jeho dedičstvo. Garethovi sa dostane do rúk starý rodinný denník, v ktorom sa možno ukrývajú tajomstvá týkajúce sa jeho minulosti… a kľúč k jeho budúcnosti. Problémom je, že je napísaný v taliančine a Gareth nevie ani slovo po taliansky.

Zoznámte sa s našou hrdinkou…
Všetci v spoločnosti sa zhodujú: neexistuje nikto ako Hyacinth Bridgertonová. Je neskutočne inteligentná, diabolsky výrečná a podľa Garetha, znesiteľná v malých dávkach. Je však na nej niečo – niečo očarujúce a znepokojujúce – čo ho k nej priťahuje…

Zoznámte sa s chudákom pánom Mozartom…
Alebo radšej nie. Keď sa cesty Garetha a Hyacinth skrížia na každoročnom disharmonickom hudobnom večierku Smythe-Smithovcov, určite sa obracia v hrobe. Zdá sa, že Garethove slová sú pre Hyacinth výzvou, a tak mu navrhne, že preloží jeho denník. Keď sa však ponárajú hlbšie do textu, prídu na to, že odpovede, ktoré hľadajú, sa nenachádzajú v denníku, ale v nich… a neexistuje nič jednoduchšie – alebo zložitejšie – ako dokonalý bozk.

Väzba: pevná bez prebalu

Počet strán: 256

ISBN 978-80-8247-007-2

Spoznáš to z jeho bozkov – Julia Quinnová

Spaľujúca vášeň – Julia Quinnová

Šiesty príbeh zo série Bridgerton – Spaľujúca vášeň

 Predobjednávka: vychádza 31.10.2021!

Michael Stirling sa celý svoj život zahrával so ženami, ale nikdy nedovolil ani jednej, aby sa dotkla jeho srdca. V živote každého človeka ale nastane v istej chvíli zlom. Býva taký úžasný a desivý zároveň, ako úder do hrude sprevádzaný vyrazeným dychom, kedy je hneď jasné, že už nič nebude také ako predtým. Pre Michaela Stirlinga nastala tá chvíľa vtedy, keď prvýkrát uvidel Francescu Bridgertonovú. Bola tu však jedna maličkosť. O tridsaťšesť hodín mala byť vydatá…

Ako sa hovorí, čas je ten najlepší spojenec a v tomto prípade to platilo dvojnásobne. Bude mať Michael, ktorý sa medzičasom stal grófom Kilmartinom, odvahu vyznať svoje city ovdovelej Francesce?

Jedna zvláštna náhoda možno napomôže vzájomnej náklonnosti a posunie chod udalostí tým správnym smerom…

 

Väzba: pevná bez prebalu

Počet strán: 256

ISBN: 978-80-973971-1-1

Spaľujúca vášeň – Julia Quinnová

S láskou Eloise – Julia Quinnová

Piaty príbeh zo série Bridgerton – S láskou Eloise

Predobjednávka – vychádza 31.10. 2021

Sir Phillip Crane nadviaže s Eloise Bridgertonovou netradičný vzťah plný slov na listovom papieri. Vyzerá to tak, že Eloise je stará dievka, ktorá bude určite nenápadná, poddajná a určite bude zúfalo túžiť po manželstve. Tak jej ho navrhne. Pred jeho dverami sa však objaví žena, ktorá je stelesnením všetkého možného, len nie pokojnej dámy…

Eloise Bridgertonová premýšľa, či je naozaj takým bláznom, ktorý uprostred noci nasadne na drožku a uháňa do neznáma. Vyzeralo to tak, že na konci jej bezhlavej cesty bude muž, ktorého si s radosťou vezme za muža. Nie je. Je všetko iné, len nie muž, ktorý by aspoň zďaleka pripomínal londýnskych gentlemanov, čo ju žiadali o ruku. A aby toho nebolo málo, je tu jedna skutočnosť, ktorú jej zamlčal…

Väzba: pevná bez prebalu

Počet strán: 256

ISBN: 978-80-973971-5-9

S láskou Eloise – Julia Quinnová

Romantický pán Bridgerton – Julia Quinnová

Štvrtý príbeh zo série Bridgerton – Romantický pán Bridgerton

Máme skladom!

Colin Bridgerton je jeden z najžiadanejších starých mládencov v Londýne. Jeho priateľka Penelope Featheringtonová je do neho už roky zamilovaná, ale keď sa stane náhodným svedkom Colinovho vyhlásenia, že sa s ňou nikdy neožení, Colin začne cestovať, len aby nemusel byť doma. Po jednom zo svojich návratov zistí, že všetko v jeho živote sa zmenilo a najviac zo všetkého Penelope. Tá však ukrýva tajomstvo, ktoré ju môže zničiť. Ako sa Colin zachová a nájde pri svojom hľadaní skutočnú lásku?

Apríl je už za  dverami a  s  príchodom novej spoločenskej sezóny tu v Londýne nájdete v krajčírstvách po celom meste Ctižiadostivé matky a Roztomilé debutantky, ktoré sa snažia kúpiť večerné šaty, čo budú znamenať rozdiel medzi manželstvom a starodievoctvom.
A čo sa týka ich koristi – Odhodlaných starých mládencov – pán Colin Bridgerton znovu tróni na vrchole zoznamu vhodných manželov, hoci sa ešte nevrátil zo svojho posledného výletu v zahraničí. Je pravda, že nemá titul, ale vyzerá veľmi dobre, má majetok a každý, kto strávil aspoň minútu v Londýne, vie, že aj šarm.
Pán Bridgerton však už dosiahol pokročilý vek tridsiatich troch rokov bez toho, aby prejavil záujem o nejakú mladú dámu. Nie je dôvod domnievať sa, že v tomto ohľade bude rok 1824 iný ako rok 1823.
Možno, že Roztomilé debutantky – a predovšetkým ich Ctižiadostivé matky – by urobili najlepšie, ak by sa poobzerali inde. Ak aj pán Bridgerton hľadá manželku, veľmi dobre to skrýva.
Na druhej strane, nie je to ten druh výzvy, ktorý majú debutantky najradšej?
SPOLOČENSKÉ NOVINY LADY WHISTLEDOWNOVEJ

 

Počet strán: 304

Väzba: pevná bez prebalu

ISBN: 978-80-973971-0-4

Romantický pán Bridgerton – Julia Quinnová

R.A.Montgomery – Tajomstvo Mayov (Séria Vyber si svoje dobrodružstvo)

Titul: Tajomstvo Mayov
Originálny názov: The Mystery of Maya
Autor: R.A.Montgomery
rok vydania: 2021
počet strán: 144
ISBN:978-80-8247-000-3
väzba: paperback
cena: 6,95 eur

Vychádza : 31.10.2021

Anotácia:
Tvoj priateľ Tom sa stratil v Mexiku a ty ho chceš vypátrať. Vypiješ nápoj, ktorý ťa premiestni v čase do sveta mayskej civilizácie alebo ho budeš hľadať v súčasnosti? Môžeš sa stať mayským bojovníkom, alebo obeťou posvätných obradov, môžeš odhaliť tajomstvá Chichen Itza. Alebo môžeš ostať v prítomnosti a hrať dvojitého agenta, ktorý je súčasťou modernej revolúcie. Čo myslíš, bude sa dať veriť sprievodcovi Manuelovi? Môžu byť Mayovia súčasťou niečoho, čo je mimo nášho vnímania?  Je len na tebe, ktorú cestu si vyberieš a či tvoje pátranie bude úspešné.

R.A.Montgomery – Tajomstvo Mayov (Séria Vyber si svoje dobrodružstvo)

Deborah Lerme Goodman – Čaro jednorožca (Séria Vyber si svoje dobrodružstvo)

Titul: Čaro jednorožca
Oroginálny názov: The Magic of Unicorn
Autor: Deborah Lerme Goodman
rok vydania: 2021
počet strán: 144
ISBN:978-80-8247-002-7
väzba: paperback
cena: 6,95 eur

Vychádza: 31.10.2021

Anotácia:
Je rok 1507. Si statočné a šikovné flámske dievča, ktoré sa pokúša zachrániť život vo svojej dedine a tak pátra po rohu jednorožca. Snažíš sa vylúštiť hádanku, vďaka ktorej by si sa k nemu mohla dostať. Použiješ čarovnú sieť a chytíš do nej jednorožca? Pomôže ti čarodejnica? Alebo ti spôsobí ešte väčšie problémy? Naučíš sa radšej tkať koberce a tak zachrániš dedinu? Alebo sa postavíš zoči voči nahnevanému strigôňovi? Ktorá cesta bude tá správna? Je len na tebe, čo si zvolíš a či bude tvoja cesta úspešná.

Deborah Lerme Goodman – Čaro jednorožca (Séria Vyber si svoje dobrodružstvo)